Ballet Blog

Ballet Blog

Balet pre deti

Ak sa dieťaťu rozžiaria oči a zatají dych pri pohľade na obrázok baleríny, s úžasom a zvedavosťou bude sledovať baletnú rozprávku Luskáčik či Labutie jazero, baletnému kúzlu podľahne na celý život. 

A nielen naše dieťa, ale aj my ako rodičia, sa radi necháme uniesť do sveta snov. Chceme vidieť a uchopiť čaro umenia baletu. Hľadáme možnosti, kde naše dieťa môže tancovať, kde spolu s ním objavujeme tento tajomný svet.

 Naše hodiny baletu pre deti prinášajú z každého rožku trošku. Naučíme sa krásne držať telo. K tomu slúžia cviky z baletnej gymnastiky. Naučíme sa počúvať a spoznávať hudbu. Máme pripravené hravé, rytmické a tanečné cvičenia. Najmenšie deti sa s nami naučia pekné pesničky, ktoré si môžu zaspievať a zatancovať.

Vitajte na hodine BaletuSnehové vločky

2. skupina (5-7 rokov)

Hurá sneží! Konečne padá sneh! Aha, aká krásna snehová vločka!

Prečo sme zvolili názov Snehové vločky

Jeden z najznámejších baletov, ktorý pozná takmer každý alebo aspoň jeho hudbu niekedy počul, je balet Luskáčik. Práve v balete Luskáčik je veľký krásny tanec Snehových vločiek. O čom je príbeh Luskáčik, to si porozprávame nabudúce.

Snehové vločky je názov pre našu skupinu.

Tak ako každá snehová vločka je iná, tak aj my, malé balerínky, sme každá rozdielna. Ale náš spoločný tanec je ako tanec Snehových vločiek. Chvíľu pomalý, potom sa zrýchľuje, nastáva metelica a nakoniec sa všetko ukľudní, príde pokoj a radosť.

Sme dynamické, veselé Snehové vločky. Učíme sa ťažšie cviky z baletnej gymnastiky, tanečné kroky sa spájajú do jednoduchých malých tancov. Počúvame hudbu a všetko sprevádza rozprávka.

Vitajte na hodine baletu!

Pondelok 17.00 - 18.00

Víly

3. skupina (7-13 rokov)

Víly sú krehké, nežné bytosti, ktoré nemôžeme uchopiť. Také sme aj my. Už máme svoju hlavu. Vieme, čo chceme. Radi sa potajomky meníme na Víly.

Predstavujeme si venčeky vo vlasoch, krídla, ktoré nás vynesú do výšok, ľahučké priesvitné šaty a tancujeme tak, že nás nie je počuť. Tanec a cvičenie je naša radosť.

Víla je symbolom romantizmu.

Balety ako Giselle (hudba A. Ch. Adam) z roku 1842, francúzska verzia baletu La Sylphide (hudba J. Schnietzhoeffer) vytvorená baletným majstrom Filippo Taglioni z roku 1832 alebo dánska verzia La Sylphide (hudba H. S. Lovenskiold) pripravená baletným majstrom August Bournonville, sa hrávajú doteraz na scénach rôznych divadiel vo svete.

Zanesú nás vždy do sveta tajomna, lásky a krásy.

Keď sa zdvihne opona a na javisku sa objaví sťaby v mesačnom svite celý zástup víl, ktoré ako jedna tancujú, nadobúdame dojem, že sa ani zeme nedotýkajú.

Na hodinách baletu tancujeme ako víly. 

Aby sme mali gráciu, namáhame sa v baletnej gymnastike. Naše tanečné kroky začínajú byť ľahké ako vánok, vieme sa krásne vystrieť, vnímame a cítime hudbu.

Páči sa nám tancovať, cvičiť aj vystupovať pred publikom.

Vitajte na hodine baletu!

Pondelok od 18.00 - do 19.00

Streda      od 18.00 - do 19.00

Premium Class

5. skupina 7 - 12 rokov

Prémia je odmena alebo darček, aj naša skupina Premium Class je odmenou pre nás. 

Balet máme rady, vieme tvrdo pracovať ako vo "veľkom balete", vieme sa radovať ako "veľké baleríny". Vieme, že za každým  našim tanečným  krokom , "piruetou", "vysokou nohou" je veľa námahy a práce. 

BALET - nás okúzlil navždy. 

Chceme tancovať, súťažiť, rozdávať radosť. Sme skupina báječných dievčat, ktoré si pomáhajú a vzájomne si fandia. Aj nám sa niekedy nechce, ale keď vstúpime na baletnú sálu, sme tu len my a BALET.

Baletná gymnastika, základy klasického tanca, variácie, kúzelná hudba, disciplína, systém, nádherné kostýmy, javisko, potlesk - to všetko zažijete s Premium Class.

Utorok od 16:00 do 18:00

Štvrtok od 16:00 do 18:00Balet

Balet je prchavé umenie ako každé javiskové umenie. Jeho dokonalosť vás nadchne a očarí. Zaujme vás jeho takmer nadprirodzená ľahkosť.

Bežný divák netuší, koľko hodín driny sa skrýva za cvičením na baletnej sále. Netuší oddanosť a odovzdanosť Múze tanca.

Balet je mojou súčasťou, odkedy som začala robiť prvé tanečné kroky. Rada vás zoznámim so svetom baletu na našom baletnom blogu.

Svet baletu je "milovaná rehoľa", ako ju pomenovali veľké baleríny. S baletom zostávame my tanečníci spojení celý život. Sme zvláštna, pre nezasvätených ľudí, možno nepochopiteľná skupina. Spája nás "stavovská" hrdosť k svojmu povolaniu.

Svet baletu okúzli deti. Dospelých naplní prácou a tvorivosťou, spojí ich spomienkami.

Balet je disciplína, odriekanie, radosť, smútok, prekonávanie samých seba. Balet vnímame ako tanečníci. Balet nám robí radosť ako divákom.

Poďte s nami na hodinu baletu! 

Poďte s nami čítať a pozerať balet!

Vitajte na hodine Baletu!

Motýle

1. skupina (3-4 roky)

Vitajte na hodine baletu! Poďte s nami do rozprávky. Poďte s nami tancovať a spievať, počúvať hudbu. Na našej hodine sa zoznamujeme s cvikmi z baletnej gymnastiky, učíme sa prvé tanečné krôčiky.

Viete, prečo sa voláme Motýle?

Motýľ je jemný a ľahký ako vánok. Aj my sme také krehké a jemné stvorenia. Pohľad na motýle každého poteší. Aj pohľad na nás, malé princezné, poteší. Motýľ je ako rozprávková bytosť, ktorá prináša radosť.

Tak ako v rozprávke Narodil sa chrobáčik. Príbeh o Svätojankovi a jeho dobrodružstvách. Je to česká rozprávka Broučci od Jana Karafiáta. Na motívy tohto príbehu vznikol balet Narodil sa chrobáčik od slovenského hudobného skladateľa a dirigenta Tibora Freša. Rozprávkový balet sa hráva v slovenských aj českých divadlách.

V rozprávke sa stretneme so svätojánskymi muškami, včielkami, mravčekmi, motýlikmi a inými chrobáčikmi. A práve motýle sú inšpiráciou pre našu skupinu.

Ak chcete vedieť, čo sa stalo, keď sa narodil chrobáčik, akú radosť a starosť robil mamičke a ockovi, aké napínavé dobrodružstvá zažil, poproste dospelákov nech vám rozprávku prečítajú alebo sa ju pokúsia nájsť v čarovnej skrinke (YouTube, televízor).

Tešíme sa na Vás milé Motýle, pridajte sa k nám, budeme spolu tancovať.

Vitajte na hodine baletu!

Pondelok od 16.00 - do 17.00